Fotelik dziecięcy należy zamocować zgodnie z zaleceniami podanymi przez jego producenta.
Wydłużanie i skracanie pasa opisane jest pod hasłem "2-punktowy pas niezwijany" w punkcie "PASY BEZPIECZEŃSTWA". Po sprawdzeniu, czy pas jest bezpiecznie zapięty, próbując poruszyć fotelikiem w różnych kierunkach należy sprawdzić, czy jest on pewnie zamocowany. W razie potrzeby ciaśniej zapiąć pas bezpieczeństwa, pociągając swobodny koniec jego taśmy.
OSTRZEŻENIE
Po każdym wypadku należy dokonać przeglądu pasów bezpieczeństwa. Pas używany podczas kolizji (z wyjątkiem drobnych stłuczek) powinien zostać wymieniony na nowy, nawet gdy uszkodzenia nie są widoczne. Pas nie używany podczas kolizji powinien być wymieniony w przypadku, gdy nie działa prawidłowo lub gdy jest uszkodzony w inny sposób.
OSTRZEŻENIE
Luźniejszy pas jest mniej skuteczny od ciasnego.
Nie wolno opasywać pasem dziecka trzymanego przez pasażera na kolanach.
Grozi to bardzo poważnymi obrażeniami.
Pas powinien być wymieniony, jeżeli taśma uległa wystrzępieniu, zabrudzeniu lub została uszkodzona w inny sposób. Niezbędna jest wymiana kompletnego pasa bezpieczeństwa po jego użyciu w poważnej kolizji, nawet wtedy, gdy uszkodzenia nie są widoczne.
Urządzenia do zabezpieczania niemowląt i dzieci są do nabycia i powinny być stosowane. Należy sprawdzić, czy nabywane urządzenie spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa. Należy zapoznać się i stosować do wskazówek udzielanych przez producenta.
Taśmy należy czyścić roztworem łagodnego mydła w wodzie.
UWAGA: (Dla Australii)
Dodatkowe informacje znajdują się w rozdziale "SUPLEMENT" na końcu książki.
Uzupełniający system bezpieczeństwa biernego - poduszki powietrzne (w niektórych modelach)
Po stronie kierowcy Po stronie pasażera OSTRZEŻENIE Ten rozdział instrukcji obsługi opisuje zakres zabezpieczenia przed obrażeniami, j ...