Suzuki Baleno: Mocowanie przy pomocy biodrowego pasa bezpieczeństwa

Suzuki Baleno –> Zanim rozpoczniesz jazdę –> Pasy bezpieczeństwa –> Mocowanie przy pomocy biodrowego pasa bezpieczeństwa

Mocowanie przy pomocy biodrowego pasa bezpieczeństwa


Fotelik dziecięcy należy zamocować zgodnie z zaleceniami podanymi przez jego producenta.

Wydłużanie i skracanie pasa opisane jest pod hasłem "2-punktowy pas niezwijany" w punkcie "PASY BEZPIECZEŃSTWA". Po sprawdzeniu, czy pas jest bezpiecznie zapięty, próbując poruszyć fotelikiem w różnych kierunkach należy sprawdzić, czy jest on pewnie zamocowany. W razie potrzeby ciaśniej zapiąć pas bezpieczeństwa, pociągając swobodny koniec jego taśmy.

OSTRZEŻENIE

Po każdym wypadku należy dokonać przeglądu pasów bezpieczeństwa. Pas używany podczas kolizji (z wyjątkiem drobnych stłuczek) powinien zostać wymieniony na nowy, nawet gdy uszkodzenia nie są widoczne. Pas nie używany podczas kolizji powinien być wymieniony w przypadku, gdy nie działa prawidłowo lub gdy jest uszkodzony w inny sposób.

OSTRZEŻENIE

  • Nigdy nie należy pozwalać na jazdę pasażera w przestrzeni bagażowej. W razie wypadku ryzyko obrażeń osób nie siedzących w fotelach z prawidłowo zapiętymi pasami bezpieczeństwa jest znacznie większe.
  • Pasy bezpieczeństwa powinny być tak założone, aby ich część lędźwiowa przebiegała nisko, obejmując miednicę a nie brzuch. Część barkowa pasa powinna przebiegać nad barkiem od strony drzwi, a nie pod pachą. Nie wolno zapinać skręconych pasów. Pasy powinny być wyregulowane tak ciasno, jak to możliwe przy zachowaniu wygody.

    Luźniejszy pas jest mniej skuteczny od ciasnego.

  • Każda klamra powinna być wsunięta w odpowiedni zatrzask. Na tylnym siedzeniu możliwe jest pomieszanie zatrzasków i klamer.
  • Pas bezpieczeństwa nie powinien przylegać do twardych lub kruchych przedmiotów znajdujących się w kieszeniach lub na ubraniu. W razie wypadku, znajdujące się pod pasem przedmioty takie jak pióra czy okulary mogą spowodować dodatkowe obrażenia.
  • Nigdy nie należy używać tego samego pasa dla więcej niż jednego pasażera.

    Nie wolno opasywać pasem dziecka trzymanego przez pasażera na kolanach.

    Grozi to bardzo poważnymi obrażeniami.

  • Kobiety ciężarne mogą używać pasów bezpieczeństwa. Szczegółowych zaleceń odnośnie ograniczeń w stosowaniu powinien udzielić lekarz.
  • Należy przeprowadzać okresowe przeglądy pasów bezpieczeństwa, pod kątem nadmiernego zużycia lub uszkodzenia.

    Pas powinien być wymieniony, jeżeli taśma uległa wystrzępieniu, zabrudzeniu lub została uszkodzona w inny sposób. Niezbędna jest wymiana kompletnego pasa bezpieczeństwa po jego użyciu w poważnej kolizji, nawet wtedy, gdy uszkodzenia nie są widoczne.

  • Nie wolno przewozić niemowląt i dzieci bez prawidłowego ich zabezpieczenia.

    Urządzenia do zabezpieczania niemowląt i dzieci są do nabycia i powinny być stosowane. Należy sprawdzić, czy nabywane urządzenie spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa. Należy zapoznać się i stosować do wskazówek udzielanych przez producenta.

  • Należy unikać zabrudzenia taśmy pasa środkami czyszczącymi, olejami, chemikaliami, a szczególnie kwasem akumulatorowym.

    Taśmy należy czyścić roztworem łagodnego mydła w wodzie.

  • Jeżeli pas podrażnia bark lub szyję jadącego dziecka, należy przesunąć je ku środkowi pojazdu.

UWAGA: (Dla Australii)

Dodatkowe informacje znajdują się w rozdziale "SUPLEMENT" na końcu książki.

    Mocowanie przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa

    UWAGA: 3-punktowe pasy bezpieczeństwa w tym samochodzie mają mechanizm zwijający z  blokadą, która uruchamia się w sytuacji zagrożenia ...

    Uzupełniający system bezpieczeństwa biernego - poduszki powietrzne (w niektórych modelach)

    Po stronie kierowcy Po stronie pasażera OSTRZEŻENIE Ten rozdział instrukcji obsługi opisuje zakres zabezpieczenia przed obrażeniami, j ...

    Categorie